Ostatnia aktualizacja: 06 luty 2007 rok
WebMaster: Piotr Wąsowicz info@ranczo-bartolty.com
© copyright 2003 the Ranczo Bartołty


                Galeria Ranczo Bartołty-Konie  Galeria Ranczo Bartołty i okolice  Galeria Ranczo Bartołty-Koty

 

 

Skype kontakt

web stats stat24.com


Rozmiar: 5265 bajtów

Serdecznie zapraszamy Państwa do pobytu na naszym Ranczo.

Przygotowania do rajdu Jedna z wielu wypraw konnych

Oferujemy przede wszystkim czynny wypoczynek w siodle. Zwyczajem się stało, że jeździmy trzy albo cztery godziny dziennie. Do pokonania są kilometry leśnych duktów. Pokażemy Wam z pozycji grzbietu konia przepiękny warmińsko-mazurski krajobraz, wiekowe lasy, ukryte w nich malownicze jeziora i dzikie polany. Wygodne westernowe siodła sprzyjają długim wyprawom. Tym, którzy chcieliby doskonalić swoje umiejętności oferujemy jazdę na padoku.

Dla tych, którym jazda konna jest obca proponujemy ciekawe wędrówki piesze lub rowerowe. Szlaków turystycznych tych poznanych i tych wciąż nie zbadanych jest tutaj mnóstwo. Dodatkową atrakcją tych wędrówek jest fakt częstych spotkań z zamieszkującą nasze lasy dziką zwierzyną. Liczne obiekty pozostałe po minionych czasach wzbogacą Państwa wiedzę o historii tego regionu

kościół w Raszągu widok na ogródek

W upalne dni można ochłodzić się w jednym z pobliskich jezior lub skorzystać z wypożyczalni sprzętu pływającego

Dla tych, którzy wolą spędzać czas wolny nieco bardziej bezczynnie proponujemy nasz staw, nad którym można się opalać, czytać książki, posłuchać szumu drzew i kumkania żab, śpiewu ptaków, niekończącego się koncertu świerszczy, pomarzyć, pomyśleć lub po prostu "nic nie robić" i delektować się chwilą prawdziwego spokoju na łonie natury.

Otaczające Ranczo lasy obfitują w owoce runa leśnego. W sezonie grzybiarze będą mieli u nas prawdziwą "ucztę". Naprawdę jest co zbierać

Zimą oprócz jazdy konnej spacery po skrzypiącym śniegu, wdychanie świerkowego zapachu to idealny sposób na dotlenienie organizmu. Można przypomnieć sobie jednej z najpiękniejszych chwil dzieciństwa, czyli po prostu ulepić bałwana. Posiadacze nart biegowych na pewno nie będą się nudzić.

Wieczory można spędzać przy ognisku, na wspólnych dyskusjach, sporach czyli ogólnie rozumianej wymianie poglądów.

popkój gościnny pokój gościnny

Obecnie do dyspozycji gości mamy dwa wygodne pokoje dwu- i trzy- osobowe. Staramy się by było w nich naprawdę domowo i wygodnie. Pokoje posiadają osobne wejście z sieni. Okna wychodzą na nasz mały przydomowy ogródek, który wiosną i latem pachnie po prostu "obłędnie". Możecie zabrać ze sobą swoich czworonożnych przyjaciół. One również będą mogły u nas wypocząć

Specjalnie dla naszych gości serwujemy smaczną domową kuchnię staropolską. Zawsze , kiedy któryś z naszych gości poczuje pustkę w żołądku do dyspozycji ma domowej roboty smalec oraz chleb z własnego wypieku. Wegetariańskie doświadczenie gospodarza pozwala nam oferować również kuchnię dla tych co nie jedzą mięsa. Najlepsze serwowane przez nas dania to między innymi racuchy z rodzynkami, ciasto drożdżowe, strudel jabłkowy, zupa grochowa, ogórkowa i jarzynowa, pierogi z grzybami zbieranymi w naszych lasach, omlet jarzynowy (wg. oceny naszych gości).

Mamy nadzieję, że odwiedzicie Państwo nasze ranczo, a wracając do domu zabierzecie jeszcze jeden dodatkowy bagaż - bagaż miłych i niepowtarzalnych wspomnień.

Strona główna  Opis rancza  Rajdy konne  Jak dojechać  Cennik usług  Pensjonat dla koni  Nasze konie